Види вівчарок

1. НІМЕЦЬКА ВІВЧАРКА

НІМЕЦЬКА ВІВЧАРКАЕнергійна і жвава німецька вівчарка з першого погляду справляє враження сили і спритності. Це міцна, добре складена собака з глибоким тулубом середнього розміру. В ідеалі ця собака повинен поєднувати благородну зовнішність з прекрасними робочими якостями. Голова чистих ліній з пропорційними загостреними вухами, які тримаються прямо. Вага 34 — 43 кг. Висота в холці 56 — 66 см. Шерсть середньої довжини, з підшерстям. Слід надавати перевагу яскравому насиченому забарвленню.

Вперше показана у Великобританії як німецька вівчарка, ця порода дійсно німецького походження. Під час першої світової війни цю собаку використовували у Франції і називали французькою поліцейською собакою. Після війни у Великобританії цього вишуканого пастуха називали ельзаською вовчою собакою. Було б неправильно обмежувати таланти німецької вівчарки її здатністю пасти худобу в полях. Майстерність і кмітливість цієї собаки при виконанні безлічі найрізноманітніших завдань пояснюють її непохитну популярність. Вартова собака, собака-поводир, працівник Червоного Хреста, помічник поліцейського, мінер, зв’язківець, а також звичайно, пастух і сторож стада — ось більш повний перелік тих обов’язків, які з успіхом виконує німецька вівчарка. Надзвичайна популярність німецької вівчарки пояснюється великою привабливістю її фізичних якостей і темпераменту. На щастя, сумлінні заводчики ретельно стежать за тим, щоб не загубити цінних робочих якостей породи.

Переваги цього собаки можуть перетворитися на недоліки, якщо не направляти її енергію і таланти в потрібне русло. Цій рухомий собаці з живим розумом потрібен такий господар, який би знав про її потенційні можливості і створив би всі умови для їх реалізації. У цій собаці можна знайти все, чого можна тільки побажати від чотириногого друга

2.Голландська вівчарка.

Голландська вівчарка
Голландська вівчарка — типовий представник європейських вівчарок. Протягом декількох століть вівчарки Голландії, Бельгії і Франції практично не відрізнялися один від одного. Це завжди були виключно робочі собаки, що виконували різні завдання в сільській місцевості, але найчастіше їх застосовували для пасіння і охорони овець. Фермери не обертали жодної уваги ні на забарвлення своїх собак, ні на структуру шерсті. Вважається, що голландська вівчарка є проміжною формою між бельгійською і німецькою вівчаркою. На відміну від своїх родичів, зокрема від німецької вівчарки, голландська вівчарка ніколи не була модною або популярною породою.

3. Австралійська вівчарка

Австралійські вівчарки виключно активні, витривалі і прудконогий. Ці кмітливі собаки, оббігаючи стада, можуть з легкістю пробігти за день до 60 км. Чудова гуртова собака, Австралійська вівчарка ще й прекрасний сторож для ферми. Доброта, відданість господареві, прівязчівость, поступливий характер роблять її гарною домашньою собакою.

Австралійська вівчарка

Австралійська вівчарка

4. Англійська вівчарка

Коріння породи англійська вівчарка можна почати шукати у Стародавньому Римі представляє собою конгломерат, створений за добре задуманого плану, який складається з коллі старого типу, шотландської коллі, бордер-колі і інших зарекомендували себе типів пастуших собак Хоча американські фермери були цілком задоволені старими вівчарками, вони завжди прагнули покращувати все, чим вони володіють, в результаті була виведена швидка, витривала і працьовита собака, яка порівнює фізичні  можливості кожної тварини в стаді і залежно від цього робить ті чи інші дії.

Опис. У англійської вівчарки кілька кремезний і дуже солідний вигляд морда середньої довжини, звужується у напрямку до мочки носа. Вуха досить високо посаджені, висять на хрящах у вигляді листочків. Очі темні, ясні. Вираз морди заклопотаний і уважний. Передні кінцівки прямі, задні злегка зігнуті, що свідчить про силу й швидкості, необхідниі для успішного несення пастушої служби. На морді і передніх сторонах ніг шерсть коротка, на тулуб і хвості – середньої довжини. Прикрашає густа шерсть. Забарвлення англійська вівчарки чорно-підпале, триколірний, соболиний з білим і чорним забарвленям. Висота 46 – 58, 5 см, вага 18 – 27 кг.

Характер. Завдяки своєму гострому сприйняттю, англійська вівчарка – пильна і чуйний собака. Вона врівноважена, ніколи не виявляє агресії або млявості. Цуценята англійської вівчарки можуть бути хорошими компаньйонами, але їм необхідні відповідні фізичні вправи для прояву своїх здібностей і інстинктів.


5. Угорська вівчарка

На розвиток якостей породи зробили вплив і люди, і сама природа, кліматичні умови. Захистом від вовчих зубів, літньої спеки, осінніх буревіїв, зимової холоднечі стала унікальна шуба комондора.
Комондор став втіленням ідеальної вівчарського собаки. Кожна якість цього собаки вироблена віковим природним відбором. Виживали найсильніші, найбільш пристосовані і затребувані.
Йшов час. Змінювалися умови життя. Кількість пастуших господарств різко скоротилося, відповідно знизилася і потреба в кошлатих пастухів. Однак настільки неординарні собаки не могли не привернути до себе уваги. Сучасним комондорам довелося змінити місце проживання і роботи. Тепер це не пастухи і вовкодави, а грізні і безкомпромісні вартові.
Змінився і зовнішній вигляд собак, він став більш охайним, акуратним. Однак, елегантні шнурові комондора не розгубили своїх робочих якостей., Не перетворилися на суто декоративну породу, а успішно поєднують вишуканий екстер’єр з дивовижною працездатністю.
У 30-і роки угорські комондори з’явилися на міжнародних виставках і одразу ж здобули шанувальників на всіх континентах. Вони чудово прижилися в Німеччині, Великобританії, Голландії, Росії, Канаді, США та багатьох інших країнах. Найбільше поголів’я комондора проживає в Угорщині (3000 собак), по Європі в цілому близько 1000 комондора, на Американському континенті 2500-3000, в Росії приблизно 500 собак.

6.БІЛА ШВЕЙЦАРСЬКА ВІВЧАРКА
Білі вівчарки –  ефектні, красиві – вони з легкістю підкорюють виставкові ринги і дресирувальні  майданчики у цілому світі. Все частіше  можна почути про те, що біла вівчарка працює в поліції чи у службі порятунку (і в Україні вже є така собака, звати її Аббі — Only Win Baltic Beauty, вл.А.Осипенко), працюють поводирями сліпих (наприклад польський пес Darius Sunday Biala Pasja – його незряча господиня навіть самостійно показує Даріуса у виставкових рингах, настільки ця пара добра ладнає у житті). Заводчики білих вівчарок все більше уваги звертають саме на робочі якості цих собак і горді представити роботу собак свого розведення.Догляд за білою  шерстю не такий й складний, як здається на перший погляд, а час, проведений у спілкуванні з Білою вівчаркою – безцінний. Це вірні, розумні й дуже красиві собаки. Не марно ж французи називають їх «горщик з медом», настільки ці собаки прив’язані до улюбленого господаря, живуть і дихають лише ним.

Ось така вона, Біла вівчарка – Вівчарка з великої букви.

БІЛА ШВЕЙЦАРСЬКА ВІВЧАРКА

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s